Club Awards

Each year we hold our AGM alongside our club awards evening. This gives us the opportunity to reward the hard work and efforts our members have put in throughout the year.

Club Awards for 2013

 

1.       Endeavour Award – stepping forward and giving any event a go  OLIVIA COOKE

2.       Best performance by a female athlete       HANNAH SHERDAN

3.       Best performance by male athlete        TIM KIRKMAN

4.       Most improved female                    NATALIA ISHERWOOD

5.       Most Improved male           NIALL HARETHWAITE

6.       Best Newcomer               ABI BARTON

7.       U9 Girls  – All rounder award           NAOMI HUDSON

8.       U9 Boys  – All rounder award           CORY MITCHELL

9.       U11 Girls – All rounder award          EMILY METCALFE

10.   U11 Boys – All rounder award            AIDAN DE SILVA

11.   Fastest 4 x 100 relay handover team on the night     TBC!!

12.   Junior Appreciation Award – voted for by athletes            CHARLIE COOKE

13.   Senior Appreciation Award –  voted for by athletes             ANDY RUMLEY

14.   New Club Record Awards – A number of new club records have been set this year

•Mary Lou Poore
•Natalia Isherwood
•Matt Solway
•Claudia Lavender
•Niall Harethwaites
•Jo Callender-Wood
•Lottie McCarthy
•Abigail Barton
——————–
15.    20-40 age group award for continuing service to the club :      ALICE GROSJEAN
16.   Golden Oldie – Most Inspiring SW League Veteran (40+) Performance – Award :    HELEN COOKE

17.   U13 Girls – MAC SW League Champion    – Award & £30 voucher :        SCARLETT LOCKE

  • 2nd place – £20  voucher      FREYA BRADDOCK
  • 3rd   place – £10 voucher       JASMIN WATSON

18.   U13 Boys – MAC SW League Champion – Award & £30 voucher :     TAYO HOUSE

  •  2nd place – £20  voucher      SAM JONES
  • 3rd   place – £10 voucher        TOBY ROSS

19.   U15 – Girls – MAC SW League Champion – Award & £30 voucher:     MARY LOU POORE

  • 2nd place – £20  voucher       ROSA FRYER
  • 3rd   place – £10 voucher        AMY BARLOW

20.   U15 Boys – MAC SW League Champion – Award & £30 voucher:     HERBIE HALLETT

  • 2nd place – £20  voucher       FINLEY MARSH
  • 3rd   place – £10 voucher       TOBY ROSS

21.   U17 Girls – MAC SW League Champion – Award & £30 voucher :       CLAUDIA LAVENDER

  • 2nd place – £20  voucher   JADE BATEMAN

22.   U17 Boys – MAC SW League Champion – Award & £30 voucher :        MATT SOLWAY

  • 2nd place – £20  voucher   NIALL HARETHWAITES
  • 3rd   place – £10 voucher    MATT JONES

23.   U20 Women – MAC SW league Champion – Award & £30 voucher:      ABIGAIL BARTON

  • 2nd place – £20  voucher   LOTTIE MCCARTHEY
  • 3rd   place – £10 voucher     AOIFE THOROGOOD

 

(no U20 Men SW League award proposed this year)

 

24.    Overall 2013 MAC SW League Champion  – Award & £30 voucher      SCARLETT  LOCKE